Tomstol.com.pl

Portal z poradami dla majsterkowiczów

Do-It-Yourself (DIY) coraz bardziej popularne

W dzisiejszych czasach ogromna masa rzeczy wykonywana jest hurtem, wręcz maszynowo. Przez to nawet ozdoby wnętrz często się dublują, wprawiając ich właścicieli w zakłopotanie. Istnieje też problem z nieprawidłowym wykorzystywaniem zasobów. Właśnie dlatego z pomocą przychodzi względnie nowy trend, Do-It-Yourself, znany bardziej po prostu jako DIY. Staje się on aktualnie nie tylko twórczym hobby, ale specyficznym stylem życia, opartym na pewnych zasadach…

Czym właściwie jest DIY?

Angielskie „Do-It-Yourself”, czyli polskie „zrób sobie sam”. To idea pochodząca z początków dwudziestego wieku, która uznanie zaczęła zdobywać dopiero po zakończeniu drugiej wojny światowej. Zasada DIY jest bardzo prosta – wszystko polega na samodzielnym wykonywaniu różnych prac, na przykład montażu szafki. DIY największe zastosowanie znajduje w dziedzinie dekoracji wnętrz i ogrodów. Własnoręcznie zrobione ozdoby są unikatowe, a fakt, że są wykonywane pod konkretne wnętrze sprawia, że zawsze pasują tam wprost idealnie. Nie da się ukryć, że udekorowanie wnętrza własnoręcznie przygotowanymi ozdobami, budzi w autorach wielką dumę, a wśród odwiedzających – zachwyt.

Do-It-Yourself  i Yin-Yang – co mają ze sobą wspólnego?

Wbrew pozorom, Yin-Yang, chińska koncepcja dotycząca równowagi we wszechświecie, odnajduje się także w trendzie DIY. Jak?  To proste. Stosując zasady Do-It-Yourself, z powodzeniem można wciąż na nowo poddawać renowacji stare meble lub nieustannie zmieniać wygląd nowych. Często meble, które poddawane są obróbce, są znajdywane jako wyrzucone i nikomu już do niczego nie potrzebne rupiecie. Ponowne ich wykorzystywanie przypomina krążenie materii w przyrodzie, zbudowane na podstawie równowagi i harmonii. Nie ma potrzeby wydawać pieniędzy na ciągle to nowe, coraz bardziej designerskie meble. Dużo większą przyjemność sprawi Ci własnoręczne zmienianie mebli w nowe, unikatowe i przez to mające duszę. Daj się ponieść wyobraźni i stwórz oryginalne wyposażenie wnętrz, zgodnie z zasadami DIY oraz Yin-Yang.

Do It Yourself (DIY) - coraz bardziej popularne

DIY w Twoim domu

Dzięki nurtowi Do-It-Yourself każde wnętrze może być unikatowe, oryginalne i niepowtarzalne. Samemu możesz nie tylko wykonać meble czy stworzyć niesamowite ozdoby dedykowane konkretnemu pomieszczeniu. Możesz również na przykład ozdobić ściany w taki sposób, że nikt nigdy nie zrobi takich samych. Nie musisz szukać produktów w specjalnych sklepach meblarskich! Możesz wykonać wyjątkową ozdobę ściany, przyklejając do niej na przykład fragmenty papierowych gazet. Wystarczy, ze później zabezpieczysz je lakierem – na pewno wywoła to ogromne wrażenie na Twoich gościach. DIY to jednak nie tylko sposób na wykończenie czy renowację wnętrz. To także doskonały sposób na odprężenie się i zapomnienie o wszystkich codziennych stresach.

Do-It-Yourself jest nurtem, który w dzisiejszym świecie znajduje duże zastosowanie. Nadwyżka produkowanych dóbr, to poważna sprawa. Jeśli dzięki trendowi DIY możemy ocalić chociaż jedno drzewo, to dlaczego by nie spróbować? Weź młotek czy farbę w dłoń i daj „drugie życie” swoim starym, niemodnym meblom. Zobacz, jaka to wspaniała zabawa!