Tomstol.com.pl

Portal z poradami dla majsterkowiczów

Pomysły na aranżację wnętrz z lamelami ściennymi

Lamele ścienne to jedne z najpopularniejszych dekoracji, które coraz częściej wykorzystuje się w wykańczaniu wnętrz. Te niepozornie wyglądające elementy, mają kształt długich, ryflowanych listew i cechują się uniwersalnością. Pasują do znacznej większości stylów aranżacyjnych, a dodatkowo można je wykorzystać w praktycznie każdym pomieszczeniu! Przedstawiamy kilka pomysłów na dekorację wnętrz z lamelami!

Jak zaaranżować lamele w salonie?

Salon to pomieszczenie, w którym lamele montowane są najczęściej. Świetnie prezentują się między innymi na ścianie w roli efektownego tła do telewizora, kanapy czy obrazów. Warto jednak zaznaczyć, że to nie jedyny sposób, w jaki można wykorzystać te elementy dekoracyjne! Mogą posłużyć również jako ścianka działowa, pozwalając na oddzielenie salonu od pozostałych pomieszczeń i stworzenie atmosfery prywatności. Doskonale sprawdzą się także jako oryginalna ozdoba mebli o płaskiej powierzchni. Z powodzeniem zamontujesz je nawet na suficie, dopełniając tym samym aranżację salonu!

W jakich jeszcze pomieszczeniach sprawdzą się lamele?

Lamele można zastosować w praktycznie każdym pomieszczeniu. Doskonale sprawdzą się w pokoju dziecięcym, przedpokoju i korytarzach, a nawet w łazience czy kuchni! Warto jednak pamiętać, że w przypadku montażu w miejscach o podwyższonej wilgotności, istnieje ryzyko, że zaczną pękać i się odkształcać. W celu uniknięcia niszczenia lameli, najlepiej postawić na modele wodoodporne, które nie są podatne na działanie wody ani wilgoci. Znajdziesz je na stronie https://www.decordomolsztyn.pl/pl/c/Lamele-scienne-Mardom-Decor/99.

Gdzie zamontować lamele w sypialni?

Doskonałym miejscem na wykorzystanie lameli jest również sypialnia. Wyjątkowy efekt stworzysz montując je np. za łóżkiem – pięknie prezentować się będą zarówno na całej ścianie, jak i jej fragmentach. Możesz je również umieścić za meblami czy lustrem, eksponując tym samym konkretną część pomieszczenia. Lamele w sypialni, oprócz funkcji dekoracyjnej, pełnią również funkcje praktyczne! Ich trójwymiarowa budowa wpływa na akustykę pomieszczenia – wygłusza je i wycisza, przyczyniając się tym samym do zwiększenia komfortu wypoczynku.

Lamele ścienne dają ogromne możliwości aranżacyjne, a jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia! Aby mogły posłużyć przez długi czas, warto zamówić modele wysokiej jakości oraz takie, które nie są podatne na działanie wody czy promieni UV. Dzięki temu masz pewność, że nawet w pomieszczeniach silnie nasłonecznionych oraz wilgotnych te elementy dekoracyjne będą prezentować się nienagannie!