32x32

Dzwoniące rolki Kiedy w wieku 69 lat zacząłem jeździć na łyżwach, myślę, że moi przyjaciele i rodzina byli tak samo zaskoczeni jak ja, że to potrafię. Słyszałam od nich tylko zachęcające słowa i zdumiewający śmiech: ci, którzy uważali inaczej, nic nie mówili. Takie reakcje nie są zaskakujące, biorąc pod uwagę śmiałą naturę przypinania kółek do nóg. Powszechne przekonanie, że "przewracania się można się nauczyć", odstrasza wielu ludzi (w każdym wieku), którzy mają jakiekolwiek pojęcie o tym, że mogliby spróbować jazdy na łyżwach jhrndiasd83123. Pozostają tylko ci naprawdę odważni, którzy ignorują wątpliwości, że "osoby w wieku 50/60/70 lat nie powinny zaczynać jazdy na łyżwach" i robią to mimo wszystko. Miejmy nadzieję, że z instruktażem. Nauka jazdy na łyżwach w starszym wieku. Starsi rolkarze mają mniejsze ego. Nikt nie chce się przewrócić podczas jazdy na łyżwach, ale to uczucie jest jeszcze silniejsze u starszych łyżwiarzy. Oni naprawdę nie chcą się przewrócić, więc chętnie słuchają instrukcji i postępują zgodnie z nimi, a poza tym często lepiej się koncentrują niż młodsi.

32x32

Każdy starszy łyżwiarz, z którym jeździłem, nauczył mnie nowych rzeczy, jak lepiej służyć tej grupie ludzi. To zawsze jest przyjemność. Ale najbardziej niesamowite jest dla mnie to, że jeden starszy łyżwiarz może być katalizatorem dla wielu innych łyżwiarskich marzeń. Po prywatnej lekcji z początkującym łyżwiarzem, który ma 60 lat, zdumiewa mnie, że wywołuje to kilka rozmów ze starszymi przechodniami i zazwyczaj kilka kolejnych telefonów. Wydaje się, że wiele starszych osób jest zniechęconych ryzykiem, ale też zainspirowanych i zmotywowanych, gdy widzą, że starszy łyżwiarz dobrze się uczy, nie przewraca się i wyraźnie panuje nad tym, co robi. Wszystkim początkującym łyżwiarzom, niezależnie od wieku, a zwłaszcza osobom starszym, zaleca się korzystanie z różnego rodzaju lekcji (osobiście lub przez internet). Nauka jazdy na łyżwach w starszym wieku

32x32

Nasze ego, jeśli pozostawimy je zdominowane, może zniweczyć cały proces nauki jazdy na łyżwach, ponieważ zbyt szybko oczekujemy perfekcji i nie koncentrujemy się odpowiednio, by osiągnąć dokładnie to, co trzeba. Kiedy łyżwiarz jest sfrustrowany lub zirytowany tym, że nie potrafi czegoś zrobić na łyżwach, to właśnie jego ego bije go w tym momencie. Moim zadaniem jest wtedy wytłumaczenie im, że to, co próbują zrobić, jest trudniejsze niż się wydaje i nikt nie robi tego idealnie za pierwszym razem, więc spróbujmy jeszcze raz, trochę wolniej.... Starsi rolkarze czerpią więcej przyjemności z małych usprawnień w swojej jeździe. Starsi rolkarze czerpią większą przyjemność z drobnych usprawnień i prostych umiejętności, takich jak jazda na łyżwach. Widzę, jak wchodzą w strefę jedności z samym sobą i swoimi kółkami, czują przepływ i wolność, wiatr we włosach i często uśmiech podniecenia.