Tomstol.com.pl

Portal z poradami dla majsterkowiczów

Dom w stylu smart

Większość dostępnych na rynku urządzeń dedykowanych smart home wymaga stałego dostępu do Internetu. Wspólnie tworzą ze sobą zintegrowany system, a zakres ich działania zależy od indywidualnych konfiguracji. Dzięki nim można ustawić temperaturę w mieszkaniu, odkurzyć podłogę, a nawet podgrzać obiad. Podpowiadamy, jak ułatwić sobie wykonywanie domowych obowiązków przy użyciu inteligentnych rozwiązań.

Stwórz smart home na miarę XXI wieku

Z pewnością nie raz po wyjściu z domu zastanawiałeś się, czy wyłączyłeś żelazko, kuchenkę lub prostownicę do włosów. Urządzenia umieszczone w inteligentnym kontakcie możesz wyłączyć ręcznie lub sterować nimi zdalnie. Kompaktowej budowy gniazdko elektryczne łączy się bezprzewodowo z routerem. Konfiguruje się je odpowiednim przyciskiem na urządzeniu. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w instrukcji obsługi. Inteligentne gniazdko posiada wbudowany czujnik temperatury, mikrofon do sterowania głosem oraz watomierz, który pozwala na bieżąco monitorować zużycie energii. Interfejs użytkownika pozwala na zaprogramowanie włączenia i wyłączenia gniazdka o konkretnych godzinach w określone dni tygodnia. Inteligentny dom generuje wiele możliwości do których łatwo można się przyzwyczaić. Dzięki temu życie staje się wygodniejsze i mniej skomplikowane!

Urządzenia smart home to także coraz popularniejsze roboty sprzątające, inteligentne piekarniki, pralki czy telewizory. Pozwalają zoptymalizować zużycie energii, odciążają zabieganych i wiele rzeczy wykonują po prostu za nas. Dzięki temu można zdalnie uruchomić sprzątanie czy podgrzać jedzenie. Niedawnym hitem były inteligentne lodówki, których zawartość można podejrzeć zdalnie z poziomu telefonu. To zdecydowanie marzenie tych, którzy nie lubią lub nie potrafią planować zakupów, albo nie pamiętają, co aktualnie mają w lodówce.

Inteligentne rozwiązania w kuchni

Ważnym elementem wyposażenia kuchni, oprócz sprzętów jest oświetlenie. Jeżeli cenisz sobie niestandardowe rozwiązania, zamiast klasycznych żarówek wybierz wielokolorową świetlówkę, której niesamowitą zaletą jest możliwość dobrania odcienia i natężenia światła do naszych oczekiwań. W kilka chwil możesz zmienić nastrój w swoim domu. Bezstopniowa regulacja jasności pozwala dopasować oświetlenie do własnych preferencji. Ustaw temperaturę barwową na 5900 K podczas gotowania, by móc skupić się na poszczególnych krokach przepisu. W trakcie spotkań idealnie sprawdzi się relaksujące, ciepłe światło w przedziale 2800-3200 K.

Internet vs Smart Home

By wszelkie wyposażenie z kategorii inteligentnego domu mogły prawidłowo działać konieczne będzie zapewnienie stabilnego łącza internetowego. Zapobiegając powstaniu martwych pól, czyli miejsc do których sieć nie dociera lub jest słabej jakości, kup wzmacniacz Wi-Fi. Dzięki niemu sieć dotrze do wszystkich gadżetów i te będą działać bez zakłóceń. Korzystanie z inteligentnych rozwiązań pozwala również lepiej zadbać o bezpieczeństwo mienia i ludzi. Możesz samodzielnie zamontować monitoring i mieć stały podgląd na to, co dzieje się w domu.

Wybierając Smart Home warto zwrócić uwagę czy poszczególne komponenty mają dostępną opcję losowego uruchamiania urządzeń, co symuluje obecność domowników na przykład podczas urlopu. Taka opcja skutecznie odstrasza złodziei. Zaoszczędź pieniądze i nerwy – postaw na nowoczesne rozwiązania i stwórz inteligentny dom.