Tomstol.com.pl

Portal z poradami dla majsterkowiczów

Najczęstsze zastosowania siatek zgrzewanych

Siatki zgrzewane to jeden z najchętniej wykorzystywanych rodzajów siatek metalowych. Specjalna metoda ich produkcji, polegająca na zgrzewaniu ze sobą drutów w miejscu ich łączenia sprawia, że produkty te wyróżniają się wysoką wytrzymałością i trwałością. Wytwarzane są zwykle ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej i mogą posiadać różne wymiary oczek, dzięki czemu dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb jest łatwe. Wszystkie te czynniki sprawiają, że siatki zgrzewane wykorzystywane są w licznych branżach. Przedstawiamy ich najczęstsze zastosowania!

Branża budowlana

Siatki zgrzewane, w szczególności ze stali nierdzewnej, wykazują świetne właściwości, dlatego też bardzo często stosuje się je między innymi w budownictwie. Do ich najważniejszych cech zaliczyć można wysoką odporność na korozję i warunki atmosferyczne, wytrzymałość oraz trwałość (https://siatkitkane.com.pl/siatki-zgrzewane). Dzięki temu doskonale sprawdzają się do budowy osłon, a także umocnienia ścianek działowych czy balustrad. Zastosowanie znajduje również jako element konstrukcyjny czy w trakcie wykonywania paneli akustycznych. Siatki zgrzewane można wykorzystać także do przesiewania sypkich materiałów czy tworzenia barier ochronnych, a nawet jako oryginalny element dekoracyjny małej architektury!

Rolnictwo i hodowla zwierząt

Zgrzewane siatki znajdują zastosowanie również w rolnictwie. Chętnie wykorzystywane są jako materiał do budowy klatek i wybiegów dla zwierząt hodowlanych, a także psów, kotów czy gryzoni. Wyróżniają się bowiem wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, skutecznie uniemożliwiając czworonogom przegryzienie drutów, a jednocześnie zapewniając swobodny przepływ powietrza. Siatka zgrzewana doskonale sprawdzi się również do konstrukcji wolier dla ptaków, a także w roli zabezpieczenia roślin przed zwierzętami.

Zastosowanie siatki zgrzewanej w przemyśle

Dzięki swojej wytrzymałości i solidnej konstrukcji, siatki zgrzewane chętnie wykorzystuje się także w różnych gałęziach przemysłu. Często służą do zabezpieczenia maszyn oraz linii produkcyjnych, przyczyniając się tym samym do zwiększenia bezpieczeństwa pracowników. Świetnie sprawdzają się w roli przegród regałowych, pojemników transportowych oraz koszy drucianych. Siatki zgrzewane mogą posłużyć także jako element systemów wentylacyjnych i filtrów, dzięki czemu są wykorzystywane na szeroką skalę w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, a nawet spożywczym!

Jak widać, siatki zgrzewane to produkt uniwersalny, który znajduje zastosowanie praktycznie wszędzie. Warto jednak pamiętać, że aby mogły spełniać swoją rolę, muszą być wykonane starannie i z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Doskonałej klasy siatki zgrzewane (i nie tylko!) znajdziesz na stronie Arpem Steel!