Tomstol.com.pl

Portal z poradami dla majsterkowiczów

Jakie meble do ogrodu wybrać?

Prawdopodobnie nie ma osoby, która nie lubiłaby wylegiwać się w ogrodzie. Abyś móc leżeć na leżaku i cieszyć się ciepłymi promieniami słońca, musisz zakupić odpowiednie meble ogrodowe. Są one konstruowane z różnych materiałów, od drewna po plastik. Zdecyduj, które sprawdzą się najlepiej w Twoim ogrodzie.

Klasyczne meble drewniane

Najpopularniejsze meble do ogrodu wykonane są z drewna. Zrobione mogą być z drewna krajowego, takiego jak sosna, dąb, świerk oraz gatunków egzotycznych, takich jak eukaliptus czy teak. Drewna, które są egzotyczne, sprawdzają się najlepiej, ponieważ zawierają one dużo substancji oleistych, a także kwas krzemowy, dzięki czemu meble nie nasiąkają tak bardzo wodą i są odporne na złe działanie detergentów, czy niekorzystne warunki atmosferyczne. Meble z drewna należy co jakiś czas pokrywać impregnatem – w przeciwnym razie zaczną szarzeć. Drewniane meble zawsze doskonale komponują się z otoczeniem ogrodu

Często kupowane meble wiklinowe

Meble wiklinowe są bardzo często kupowane ze względu na ich lekkość i fakt, że wtapiają się w otoczenie, tworząc z nim spójną całość. Większa część mebli wiklinowych jest pokrywana lakierem, dzięki czemu ich utrzymanie jest proste. Aby przetrwały w dobrej kondycji wystarczy czasami je odkurzyć i przetrzeć nawilżoną ścierką. Jedynym minusem mebli z wikliny jest to, że trzeba je chronić przed deszczem i silnym słońcem.

Rattan – alternatywa dla wikliny

Meble rattanowe to alternatywa dla tych wykonanych z wikliny. Nie różnią się one zbytnio od siebie, jednakże rattan stwarza bardziej tropikalny klimat. W utrzymaniu praktycznie niczym nie różnią się od wiklinowej wersji – tak samo trzeba oszczędzać im bezpośredniego kontaktu z dużym wiatrem lub prażącymi promieniami słonecznymi.

Jakie meble do ogrodu wybrać?

Meble metalowe – ciężka artyleria

Meble metalowe wykonane są z ciężkiego, ale stabilnego oraz trwałego materiału. Przez wzgląd na to z czego są zrobione,  trzeba chronić je przed deszczem! Powód jest prosty – po kontakcie z wodą, metal zaczyna rdzewieć. Trzeba też pamiętać, że nie zmienimy ustawienia metalowego stołu tak samo szybko i łatwo jak tego w wersji z drewna czy rattanu…

Plastic is fantastic – czyli o meblach z plastiku

Plastik to bardzo popularny materiał, z którego tworzy się meble do ogrodu. Mają one naprawdę wiele zalet! Bardzo łatwo można je przenieść z miejsca na miejsce, są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu – wystarczy przetrzeć  wilgotną szmatką z detergentem, a dodatkowo są po prostu tanie. Nie trzeba chować ich przed zacinającym deszczem, jednak trzeba uważać na słońce – po długim działaniu promieni słonecznych, kolor może ulec wyblaknięciu. Trzeba pamiętać, że plastik to plastik – pod wpływem ciepła może ulec zniekształceniu, dlatego mebli z niego wykonanych nie powinno trzymać się przy źródłach ciepła.

Meble z technorattanu? – niezniszczalne.

Technorattan to ostatni krzyk ogrodowej mody! Tę praktycznie niezniszczalną syntetyczną żywice charakteryzuje duża odporność na warunki atmosferyczne. Są one lekkie i łatwo je przenieść.

Sam dokonaj wyboru, jakie meble będą dla Ciebie najlepsze i ciesz się odprężającym odpoczywaniem na świeżym powietrzu!