Tomstol.com.pl

Portal z poradami dla majsterkowiczów

Narzędzia niezbędne w każdym domu i mieszkaniu

Dom to miejsce, w którym z pewnością czujesz się najlepiej i najbardziej komfortowo. To tam możesz się odświeżyć po całym dniu, spędzić czas z rodziną i poczuć się w pełni bezpiecznie. Powinien więc on zostać wyposażony we wszystko, co niezbędne jest do życia zarówno całej rodzinie, jak i jednej osobie. Wśród żywności, artykułów chemicznych, mebli i sprzętów AGD, nie mniej ważne są narzędzia. To one umożliwiają szybką naprawę drobnych usterek. Nie biegaj już od sąsiada do sąsiada w poszukiwaniu śrubokręta – przedstawiamy niezbędnik domowego majsterkowicza.

Król wszystkich narzędzi – młotek

Młotek jest absolutnie najbardziej istotnym narzędziem w każdym domu. Przydaje się zarówno podczas prostych, jak i bardziej zaawansowanych prac remontowych. Zawieszanie obrazów, zdjęć czy innych ozdób już nie będzie kłopotem! Do sporadycznego stosowania z pewnością sprawdzi się lekki młotek ze standardową główką. Szukasz sprawdzonego sposobu na bezpieczne wbijanie gwoździ? Wystarczy klamerka do wieszania prania, dzięki której możesz przytrzymywać gwóźdź w odpowiedniej odległości chroniąc swój kciuk przed kontuzją.

Klucze i imbusy – przydatne w awaryjnych sytuacjach

Na rynku spotkasz wiele rodzajów kluczy – angielskie, francuskie, szwedzkie oraz żabki. Umożliwiają one naprawy rur, dokręcanie oraz odkręcanie różnego typu śrub czy skręcanie mebli. Zainwestuj w ich różne rodzaje, dzięki czemu będziesz przygotowany na każdą nieprzewidzianą sytuację. Warto postawić na gotowe zestawy narzędzi wzbogacone również o komplet najpotrzebniejszych śrubokrętów o zróżnicowanych rozmiarach. Z pewnością okażą się przydatne.

Niezbędne elektronarzędzia – wkrętarka i wiertarka

Wkrętarka akumulatorowa zdecydowanie należy do najbardziej wszechstronnych narzędzi. Umożliwia wkręcenie i wiercenie, dlatego okaże się nieoceniona podczas drobnego majsterkowania oraz skręcania mebli. Z kolei wiertarka posłuży przy pracach remontowo-wykończeniowych. Zdecydowanie lepiej sięgać po modele z udarem, które umożliwią bezproblemowe wiercenie otworów w ścianach, a także z wymiennymi wiertłami o różnej długości, grubości i twardości. W tym przypadku wybieraj średnią półkę cenową sprzętu – najtańsze będą mało wytrzymałe, a najdroższe są zbędne dla amatorów.

Praktyczne kombinerki

Kombinerki to niewielkie szczypce, które nie zajmują wiele miejsca, a okazują się niezbędne podczas wielu napraw. Dzięki nim możesz z łatwością wyciągać gwoździe, odkręcać śruby i nakrętki, a nawet ciąć drut. Zdecydowanie sięgaj po te z gumowych uchwytem, który znacząco podnosi komfort użytkowania. Przy wyborze zwróć uwagę czy pracują płynnie oraz czy powierzchnie czołowe tworzą jednolitą płaszczyznę.

Jeśli chcesz mieć wszystko zawsze pod ręką – przemyśl zakup tzw. multiToola. To praktyczne zestawy, które świetnie sprawdzają się w domowych warunkach. Różnorodność propozycji sprawia, że możesz wybierać wyposażenia mniejsze lub większe o zróżnicowanym komplecie narzędzi. Przykładowy zestaw może zawierać kombinerki, przecinaczki do drutu, nożyczki, pilniki do metalu i drewna, śrubokręty oraz młotek zamknięte w praktycznym opakowaniu ułatwiającym przechowywanie. Wybierz opcję, która najbardziej Ci pasuje!