Tomstol.com.pl

Portal z poradami dla majsterkowiczów

Odpowiedni pokój do nauki

Wielkimi krokami zbliża się początek nowego roku szkolnego. Jak odpowiednio przygotować pokój ucznia tak, aby pomagał mu w owocnej nauce i jednocześnie był miejscem, w którym będzie mógł się on relaksować i bawić? Urządzając pomieszczenie dla swojego dziecka, zwróć uwagę na kilka cennych podpowiedzi.

Meble – jakie wybrać?

Chcąc wyposażyć pokój ucznia, zacznij od dobrania odpowiedniego biurka i pasującego do niego krzesła – pamiętaj o tym, że podczas nauki dziecko musi mieć odpowiednią postawę. W sklepach meblowych znajdują się dziesiątki prawidłowych rozwiązań, które z pewnością pomogą dobrać pracownicy. Jeśli chodzi o krzesło, najrozsądniejszym wyborem będzie obrotowe, z możliwością regulacji wysokości. Dzięki temu będzie ono „rosło” wraz z dzieckiem.

Poza biurkiem i krzesłem przyda się oczywiście szafa na ubrania i mniejsze szafki na książki czy zabawki, bądź inne prywatne rzeczy dziecka. Jeśli chodzi o szkolne rzeczy, warto kupić szafkę, która zmieści się pod biurkiem – ważne jest, aby były one łatwo dostępne dla ucznia. Dobrym rozwiązaniem służącym do poskromienia ubrań w pokoju, jest szafa z szufladami. To ułatwi dziecku utrzymanie porządku. Dodatkowym elementem wyposażenia wnętrz mogą być półki na książki zamontowanie na ścianach. Wybierz także wygodne łóżko o odpowiedniej długości i z wygodnym materacem. Przestrzeń zabawową od naukowej możesz oddzielić stosując nowoczesne parawany, pasujące wzorem do wystroju wnętrza – na rynku znajdziesz dziesiątki różnych modeli.

Oświetlenie – jasna sprawa

Oświetlenie to bardzo ważna kwestia do rozwiązania, jeśli chodzi o odpowiedni pokój do nauki. Rok szkolny na dobre rozkręca się jesienią, kiedy trudno o prawidłowe naturalne oświetlenie. Dbając o wzrok swojego dziecka, nie oszczędzaj na źródłach światła. Aby odpowiadało ono standardom, czasem trzeba zainwestować w kilka lamp: na pewno w żyrandol oraz lampkę na biurko, które z resztą powinno znajdować się przy oknie

Odpowiedni pokój do nauki

Efektowne i istotne dodatki

Nauka to wcale nie taka prosta sprawa! Aby zapewnić uczniowi komfortowe warunki do przyswajania wiedzy, zainwestuj w pomocne dodatki, takie jak tablica korkowa czy kawałek ściany pomalowany specjalną farbą, po której można pisać kredą i do której można przyczepiać magnesy. Twoje dziecko interesuje się geografią? Wspaniale! Wyposaż jego pokój w mapy i globusy. Dostosuj pomieszczenie do jego zainteresowań.

Malowanie ścian – jaki kolor wybrać?

Dobór koloru to, wbrew pozorom, bardzo ważna kwestia. Barwy w pokoju ucznia powinny być jasne, dobrze sprawdzą się wszelkie błękity, odcienie szarości, beże. Modne są też pastelowe kolory. Dla kontrastu można zakupić dywanik czy pościel w odważniejszych, intensywnych barwach, takich jak czerwień czy fiolet. Elementy takie dodadzą przestrzeni charakteru.

Urządzanie pokoju dla ucznia to niełatwa sprawa, ale może stać się świetną, wspólną zabawą. Pojedź do sklepu meblowego ze swoim dzieckiem i razem wybierzecie nowe meble do jego przestrzeni. A może nawet razem pomalujecie ściany?