Tomstol.com.pl

Portal z poradami dla majsterkowiczów

Malowanie ścian? – wybierz modny kolor!

Jeśli znudziło Ci się patrzenie od lat na ten sam kolor ścian lub chcesz pozbyć się deweloperskiej bieli z nowego mieszkania, pomyśl o malowaniu. Czynność ta nie tylko podniesie komfort pomieszczenia, ale i dostarczy Ci wiele zabawy – szczególnie, jeśli do malowania zaangażujesz przyjaciół.

Co w trendach piszczy? – czyli o modzie w barwach

Sezon 2021 został zdominowany przez wywołującą wewnętrzny spokój i harmonię barwę „Moc Ziemi”. Jak do tego doszło? To proste. W dzisiejszych czasach dom to miejsce, w którym spędza się zdecydowaną większość czasu. Przez pandemię stał się on nie tylko oazą, w której się odpoczywa, ale także miejscem pracy. Aranżacja z użyciem najmodniejszej w tym sezonie barwy, ma za zadanie dodać poczucia bezpieczeństwa, a także pobudzić nas do działania. Oprócz odcieni brązu, modne są również kolory, których zadaniem jest inspirowanie. Rok 2021 to możliwość wyboru odpowiedniego koloru z czterech różnych palet barw.

Paleta barw Ekspresyjnych zawiera w sobie zaskakujący róż oraz czerwień. Doskonale nadaje się ona do… każdego pomieszczenia. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby użyte odcienie były spójne i tonowane przez siebie nawzajem. Barwy Ekspresyjne mają na celu, jak nie trudno zgadnąć, dodać siły i energii do działania. Z tymi barwami doskonale współgra czerwona cegła.

Paleta barw Bezpiecznych z kolei, idealnie pasuje dla osób, które lubią spokojniejsze wnętrza. Ta paleta to wzajemnie uzupełniające się kolory ziemi, przypominające najodleglejsze zakątki świata. Neutralność szarości oraz subtelność brązów dają efekt harmonii. Jest to kwintesencja atmosfery przyjaznej dla rozwoju duchowego.

Paleta barw Ponadczasowych to kolory w odcieniach żółtego, ochry oraz stonowanych brązów, których zadaniem jest dodawanie energii i siły. Doskonale odnajdą się w nowoczesnym salonie. Żółcie, w połączeniu z neutralnym brązem, dodadzą pomieszczeniu przytulności.

Paleta barw Ziemi – czyli błękity, granaty, szarości i zieleń. Celem tej palety jest łączenie się kolorów Ziemi z naturą. Kolory te wyciszają, uspokajają, a także skłaniają do refleksji. Paleta ta sprawdzi się zarówno w tradycyjnych wnętrach, jak i tych bardziej nowoczesnych.

Malowanie ścian - wybierz modny kolor

Dobór modnych farb do wnętrza

Podstawową rzeczą, od której zaczyna się dobór barwy do pomieszczenia, jest wzięcie pod uwagę funkcjonalności i przestronności pomieszczenia. Weź pod uwagę także charaktery domowników. Dobrą wskazówką specjalistów jest to, aby cały dom pomalować współgrającymi ze sobą farbami. To o wiele ułatwia wybór poszczególnych kolorów w pomieszczeniach. Przejścia pomiędzy nimi powinny być harmonijne oraz płynne. Do każdego pomieszczenia pasują inne kolory, na przykład im mniej światła naturalnego w pomieszczeniu, tym użyta farba powinna być jaśniejsza. Rozjaśni to ciemne pomieszczenie.  Pokoje, dzięki farbom, można zarówno rozjaśniać, jak i przyciemniać, a także powiększać i zmniejszać. Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego odcienia, pamiętaj o możliwości użycia testerów farb, czyli specjalnych próbników.

Modne w sezonie 2021, ziemiste barwy, sprawią, że wrócisz na ziemię z lewitacji w przestrzeni spowodowanej między innymi pracą w trybie homeoffice. Powrót na ziemię? Tak, dokładnie Nie czekaj, kupuj farbę i … wracaj.