Tomstol.com.pl

Portal z poradami dla majsterkowiczów

Konsole do gier – którą wybrać?

Konsola do gier zaczyna należeć do sprzętów zaliczanych jako podstawowe wyposażenie wnętrza. Zakup konsoli to jednorazowy wydatek, przynajmniej na kilka najbliższych lat. Warto więc prześledzić ofertę i zastanowić się, która z licznych dostępnych na rynku konsol będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza, abyś mógł czerpać z niej dużo frajdy i zabawy.

Konsolowa wojna

Jeśli chodzi o ranking najlepszych konsol, istnieją trzy firmy, które chyba od zawsze walczą o czołowe miejsce. Są to Sony, Microsoft oraz Nintendo. Jeśli chodzi o pierwszą markę, jest ona wytwórcą najczęściej kupowanej aktualnie konsoli , czyli PlayStation 4. Konsola ta dostępna jest w dwóch wersjach: wyróżniającej się mniejszymi rozmiarami Slim oraz PRO, charakteryzującą się większą mocą. Microsoft to główny rywal firmy Sony. Marka ta ma do zaoferowania aktualnie głownie konsolę Xbox One, która tak samo jak PS4, ma mniejszą wersję – Xbox One S, a także ulepszoną opcję Xbox One X, będąca odpowiednikiem dla PlayStation 4 PRO. Na końcu stawki znajduje się firma Nintendo, produkująca głównie konsole przenośne, doskonale sprawdzające się w podróży. Obecnie Nintendo pochwalić się może konsolą Nintendo Switch – przenośną konsolą, którą bardzo łatwo podłączyć do telewizora.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej konsoli?

Chcąc kupić wymarzoną konsolę, trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników, które odróżniają od siebie poszczególne produkty. Pierwszym czynnikiem jest wydajność. Chodzi tutaj o moc procesora, która – oczywiście – powinna być jak największa. Dodatkowo w skład wydajności wchodzi jeszcze moc karty graficznej oraz zasób najszybciej z możliwych pamięci RAM. Te cztery czynniki zapewniają najpłynniejsze działanie najnowszych gier, szczególnie tych w rozdzielczości K4, a także przy użyciu nowoczesnej i wymagającej technologii HDR.

Wybierając odpowiednią konsolę, warto również zwrócić uwagę na to, jaki jest jej sposób obsługi, czyli na to, czy jest ona konsolą stacjonarną czy też przenośną. Warto zapoznać się także z cenami gier dedykowanych konkretnemu nośnikowi. Dla właścicieli konsol ważną kwestią są także dostępne abonamenty i usługi – pozwalające na dostęp do wielu ciekawych gier po niższej cenie.

Konsole do gier – którą wybrać?

Którą markę wybrać…?!

Z trzech marek wcześniej wspomnianych firm: Sony, Microsoft oraz Nintendo wyszły naprawdę dobre konsole. Którą z nich wybrać? To zależy od indywidualnych preferencji. PlayStation 4 doskonale sprawdzi się, jeśli dla gracza najważniejsze są tak zwane „gry ekskluzywne”, ponieważ Sony stworzyło wyjątkowo bogatą serię takich gier. PS4 to także gwarancja zapewnienia najlepszej obsługi rozdzielczości 4K oraz technologii HDR. Konsola Xbox One będzie dobrym rozwiązaniem dla graczy, którzy potrzebują najmocniejszego sprzętu dostępnego na rynku. Dodatkowo, posiada ona świetny abonament Xbox Game Pass, dzięki któremu można zyskać dostęp do wielu gier, bez konieczności ich kupowania. Ostatnia konsola, Nintendo Switch to idealna opcja dla graczy, którzy preferują konsole przenośne. Konsola ta może być również podpięta do telewizora, stając się konsolą stacjonarną. Posiada ona, podobnie jak PlayStation4, szereg gier ekskluzywnych, takich jak słynne Mario czy Zelda.

Jeśli wybierzesz już odpowiednią konsolę, nie pozostaje nic innego, jak obkupić się w interesujące gry i spędzać mnóstwa czasu przed ekranem pokonując kolejne ich poziomy. Powodzenia!